אודות האתר
נוף היישוב עתניאל בדרום הר חברון

נוף גוש דן הנשקף מהיישוב פדואל

מראה העיר אריאל במרכז השומרון

העיר מודיעין על רקע היישוב בית אריה

בריכת היישוב נילי

אלון מורה ורכס איתמר
בשנים האחרונות ישנה עלייה מבורכת במספר המתיישבים ביו"ש. יותר ויותר אנשים עושים את הצעד ומחליטים לקבוע את ביתם ביישובים מעבר לקו הירוק - השקוף. המציאות הפשוטה היא שעם ישראל החליט ברגליים, ויותר ויותר קבלנים מבינים זאת כיום וניגשים לביצוע פרויקטים ביישובי יו"ש.

עם זאת, כיום כל ישראלי שעוברת מחשבה בראשו לקנות דירה ביו"ש צריך למעשה לפנות ישירות ליישובים, לחברת אמנה (הבונה ביישובים רבים) או לעקוב אחר מודעות פרסום בעיתונות המגזרית. המצב הנוכחי הוא שאפשרויות הדיור ביו"ש אינן נגישות לציבור, למרות היותן אטרקטיביות ביותר בשל המחיר, האיכות והקירבה לכל מרכזי האוכלוסין הגדולים בישראל.

יתרה מזאת, ידוע כי בקרב כלל הציבור הישראלי לגווניו - דתיים, חילונים וחרדים - ישנה בורות רבה לגבי היישובים מעבר לקו הירוק והתדמית של שלושה קרוואנים על גבעה עדיין שכיח ומרתיע ציבור גדול שכלל לא בודק את האפשרות הקרובה וזמינה של דיור ביו"ש.

אז מה צריך בשביל לשנות את זה? יוזמה. אנחנו לקחנו אותה!

בשנתיים האחרונות עמלנו על פיתוח אתר חדשני שיציג את כל אפשרויות הדיור ביו"ש. כל היישובים, כל הפרויקטים, ולכל קבוצות הציבור השונות - דתיים, חילונים, חרדים וכו'. המטרה שלנו היא להראות לכל מתעניין כמה האפשרות למגורים ביו"ש היא זמינה וקרובה. כמה הכבישים הם דווקא נורמליים וכמה כל אחד יכול למצוא אנשים "כמוני" לחיות איתם.

כדי להגשים את המטרה ניתן למצוא באתר דפי יישוב המכילים מידע אודות כל היישובים ביהודה, שומרון ובנימין, בקעת הירדן והר חברון. בנוסף, לנוחות הגולשים, האתר מכיל מאגר של כלל הפרויקטים בבנייה, כולל מידע אודות כל פרויקט, ואיך ניתן ליצור קשר.

אנו מאמינים שציבור גדול שייחשף לאתר ולתכניו ישנה את המחשבה אודות אפשרות קניית נכס ביו"ש למטרת מגורים או השקעה. אנו מאמינים כי הגיעה השעה בה כל ישראלי מבין שעם ישראל יושב בכל מרחבי ארצו. ושעם ישראל כאן כדי להישאר.


דברו איתנו